15 marca przypada rocznica urodzin Romualda Czystawa

15 marca przypada rocznica urodzin Romualda Czystawa

15 marca 1950 roku, w Warszawie urodził się Romuald Czystaw, wokalista Budki Suflera w latach 1978 – 1982. W tym okresie zaśpiewał na trzech  płytach :  „Na brzegu światła”, „Ona przyszła prosto z chmur” oraz „Za ostatni grosz”, jest także kompozytorem muzyki do piosenki „Nie taki znów wolny”.

W kolejnych  latach wielokrotnie występował z Budką Suflera jako gość.  W 1999 roku  z Krzysztofem Cugowskim i Felicjanem Andrzejczakiem  nagrał utwór „V bieg” oraz wziął udział w  koncercie w prestiżowej sali Carnegie Hall w Nowym Jorku.  Z Budką Suflera ostatni raz wystąpił  gościnnie  na Błoniach pod Zamkiem w Lublinie 19 września 2010 r. Zmarł dziesiąć dni później, 29 września.

Tak wiele bym dał, żeby kolejna rocznica urodzin Bąbla nie była tylko nostalgicznym wspomnieniem, ale balangą wypełnioną toastami, muzyką, hałasem, biciem piany o koncertach, mało śmiesznymi dowcipami… Ale czasu nie da się cofnąć. Ten tak bardzo niedoceniany artysta jest już  pieśnią na nagranych płytach i postacią w naszych sercach. Klatka po klatce wertuję w pamięci różne zdarzenia i pewnie już nigdy się nie dowiem na czym polegała Jego niezwykła siła. Kim Bąbel naprawdę był? Danikenem, Jimim, fanem zdrowej żywności, kochającym familiantem, charyzmatycznym balangowiczem, czy po prostu jednym z nas – na dobre i na złe…

I chociaż byliśmy bliskimi kumplami to tego nie wiem. Ale wiem że już Go nie ma i wiem jak bardzo nam Go brak…

t.