50 lat

50 lat

Szanowni Państwo, drodzy Fani.

Pewnego dnia w roku 1974 Rozgłośnia Harcerska na swojej antenie wyemitowała utwór „Sen o dolinie”. Wykonawcą tej pieśni był młody, debiutujący zespół „Budka Suflera” z Lublina. Ten moment został uznany przez artystów zespołu za początek ich, budkowej kariery. Nadchodzący 2024 rok będzie zatem czasem jubileuszu pięćdziesięciolecia istnienia grupy.

Najbliższą nam, wręcz osobistą celebracją tej rocznicy będzie koncert, który zagramy 15.06.2024 roku, w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Lublinie. To co ma się wydarzyć tego dnia na scenie amfiteatru spotkało się z życzliwością i wstępną deklaracją pomocy Prezydenta miasta Krzysztofa Żuka oraz Urzędu  Województwa Lubelskiego w Lublinie. Już dzisiaj bardzo dziękujemy!!

15.06.2024 na scenie razem z nami pojawią się także polskie gwiazdy muzyki, które będą naszymi gośćmi.

Przede wszystkim jednak pragniemy zaprosić do udziału w tym Koncercie tych artystów, którzy w okresie minionych pięćdziesięciu lat współtworzyli niezwykłą jakość i popularność „Budki Suflera”. W pierwszej kolejności zaproszenie kierujemy do wokalistów: Krzysztofa Cugowskiego, Felicjana Andrzejczaka, Izabeli Trojanowskiej oraz Urszuli. Wasza obecność uświetni Jubileusz, kiedyś również waszego, jakże ważnego na Polskim rynku muzycznym zespołu.

Pozdrawiamy serdecznie

Budka Suflera